22.10.2017 – Darcius je Vicemistr republiky stopařů HwK ČR 2017 a má IPO FH

V pátek 20. října odpoledne vyjeli Darcius s Cyrilem do penzionu Lesní Brána v Dolní Čermné, kde byli ubytovaní, aby se v sobotu a v neděli zúčastnili Mistrovství republiky stopařů Hovawart klubu ČR v kategorii IPO FH. Závod probíhal pod organizací ZKO Luková, která zajišťovala zázemí a kladeče stop.
Naším přáním bylo, aby Darcius došel alespoň jednu celou stopu. Vždyť byl nejstarším účastníkem a dalšími nejstaršími psy byli o dva roky mladší než on!

V sobotu bylo mlhavé počasí a stopovalo se na hlíně s řídkým osením. Darcius si první den vystopoval 74 bodů a skončil na pátem místě z osmi závodníků. Došel, splnil bodový limit a my byli šťastní :-)

V neděli za vydatného deště a větru se stopovalo na jeteli. Darcius nastupoval jako třetí po dvou neúspěšných stopařích. Žádné velké naděje jsme neměli, ale Darcius překvapil a těžkou stopu vypracoval opět celou, označil všechny předměty a vysloužil si 80 bodů. Ztráta byla za to, že si vedle stopy „odskočil“ zalovit myšku :-D
Ten den stopu už dokončil jen jeden závodník, který se umístil na prvním místě a Darcius si tedy vybojoval místo druhé a získal titul Vicemistr republiky stopařů Hovawart klubu ČR 2017. Navíc mu byla zapsaná zkouška IPO FH :-)

Prostě náš Darcius je šikovný miláček :-)

This entry was posted in Zkoušky. Bookmark the permalink.

2 Responses to 22.10.2017 – Darcius je Vicemistr republiky stopařů HwK ČR 2017 a má IPO FH

  1. Vlaďka says:

    Darcius i Cyril předvedli parádní výkon, který jim leckterý mladík záviděl!!!

  2. Lenka says:

    Díky Vladěnko za milý komentář :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>