O nás

Pár slov o naší rodině:

Jsme čtyřčlenná člověčí rodina – táta, máma, dcera, syn. Od založení rodiny bydlíme na vesnici Dražice u Benátek nad Jizerou. Po jednadvaceti letech, 24. září r.2006, se nám podařilo se přestěhovat z nájemního bytu do rodinného domečku, a tak jsme se rozšířili o rezavého kocourka, kterému říkáme Mikýnek a rok a půl na to o černoznakatého hovawarta Darciuse. Ještě jsme náš chov rozšířili o dvanáct slepic a jednoho kohouta. Na okolí s námi žije ještě další spousta zvířátek, protože bydlíme téměř na konci vesnice a za domkem je rozlehlá louka. Za plotem v zimě pozorujeme srnky, celoročně nám zde řvou straky a bažanti, oříšky nám chodí krást veverky, na Jizeře za domem plují divoké kachny, navštívila nás i ondatra a ježci nás straší svým dupotem i funěním celé léto. Zkrátka romantika!!! Patří k tomu všemu i spousta myší, které nám Mikýnek nosí ukázat živé až do domu.

Dcera žije v Olšanech u Vyškova a má ve své rodině psí kámošku – border collii – Bella ze Stříbrné planety a našeho odchovance z vrhu R – Ritari Gasko Prim.

Náš chov se 13. 5. 2011 rozrůstá o dalšího psího kamaráda – fenku Sthellinku, pro kterou jsme si jeli na polsko-litevské hranice za městečko Suwalki , kam nám ji přiblížil p. Tápio z Finska. Cesta byla příšerná – 950 km jsme jeli 16 hodin v téměř 30stupňovém vedru! Ještěže máme klimu ;-)

19. 5. 2011 se nám v Brně narodila krásná vnučka Janička. Už má pejskařské dupačky ;-)
19. 4. 2013 se nám v Brně narodil první vnouček Tomášek.
30. 6. 2016 se synovi a snaše v Mladé Boleslavi narodila naše druhá vnučka Hanička
21. 10. 2018 se opět v Mladé Boleslavi narodila naše třetí vnučka Lucinka

2. 5. 2014 se naší Sthellince a Darcikovi narodilo 6 štěňátek a jeden pejsek jménem Ritari se odstěhoval za dceřinou rodinou do Olšan u Vyškova.

5. 11. 2014 nastal jeden nejsmutnější den našeho života – museli jsme nechat uspat našeho jediného milovaného kocourka Mikýnka. Onemocněl nevyléčitelnou nemocí FIP. NEZAPOMENEME!!!!

2. 2. 2016 se opět naší Sthellince a Darcikovi narodilo tentokrát 7 štěňátek a nechali jsme si doma jednoho černoznakatého rošťáka Tiberiuse Gasko Prim.

30. 7. 2018 jsme se museli rozloučit s našim prvním psem v našem životě, milovaným Darciusem Gasko Prim. Bylo mu 10 let a bohužel zemřel primárně díky špatně nastavené léčbě anaplazmózy, kdy po předávkování antibiotiky selhaly ledviny. Byl to náš psí učitel, na kterého nikdy nezapomeneme!!!!!

18. 7. 2020 se k nám nastěhovala 13měsíční černá fenka Arletty Jackie – Snow, vnučka po našem Darciusovi. Do té doby žila v rodném domě se svojí maminkou Branann Elibuky. Bohužel jejich panička tragicky zemřela a tak jsme se jí ujali. Říkáme jí Letty, Lettynka a nebo také Lentilka :-D

12. 5. 2022 se naší Lettynce narodilo 10 štěňátek a protože nám doma i na konci srpna stále zůstával černý pejsek, který se narodil jako první, ale nejmenší z vrhu, rozhodli jsme se, že si ho necháme. Bylo to tak, že nám odřeklo 5 zájemců aniž by ho viděli a když začali volat, že ho chtějí pro starou paní do bytu, bylo rozhodnuto definitivně, že zůstane doma. Jmenuje se Arcyl Darcylesth a je to pěkný ďáblík :-D

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>