články o Mikym

NEMOC

V období od 8. do 22.12.2010 jsme prožívali nejhorší období s naším kocourkem. Namísto adventního rozjímaní a příprav na Vánoce jsme každý podvečer trávili s Mikýnkem na veterinární klinice Salvus v Mladé Boleslavi. Střídavě se nám tam věnovalo několik lékařů v čele s MVDr. Langerem.
Mikýnek měl z počátku úplně vodový průjem. Chodil po bytě, naříkal (nemohli jsme se ho dotknout) a stolice z něj kapala, ale chuť k jídlu byla stálá až do 15.12. Dostával antibiotika, lék proti bolesti a uvolnění svalstva a samozřejmě dietu. Nezabrala ani změna antibiotik (Engemycin), lékaři provedli i výtěr pro mikrobiologii, krevní rozbory a vše bylo OK. Potom se přidaly teploty +40,7 st.C a přestal úplně jíst i pít a jen spal. 17.12. dostal první infuzi, aby se zavodnil a vyživil. Zafungovalo to bezva, přijeli jsme domů a dostal chuť se napít a najíst, průjem ustal. Bohužel to dlouho nevydrželo, znovu začal být apatický, i když bez průjmu, a pití přijímal jen ze stříkačky. Už nebyl schopen se sám zvednout. 20.12. dostal další infuzi a provedli RTG. Vypadalo to v oblasti žaludku buď na nějaké divné ložisko nebo nádor. Naštěstí se po kontrastní látce střeva dala do pohybu, teploty ustaly a kocourek je už zase zdráv! Ťukám na dřevo, železo apod. jak můžu ;-)

Všichni mu přejeme: „Mikýnku buď dlouho zdráv!!!“ a lékařům ze Salvusu děkujeme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>