1.3.2015 – seminář Výstava je zábava

Je ostuda, že o tak skvělé akci píšu až dnes, ale vše vysvětlím na konci.

Takže po pořádku: opět jsme svolali  naše mladé psí přátele do ZKO Újezd nad Lesy, abychom pod vedením Jany Halbrštátové Svobodové naučili nové psovody jak pěkně s lehkostí a zábavou vystavit co nejlépe svého „nejkrásnějšího“ hovawarta ;-)
Počasí nám nejdříve přálo. Bylo krásné slunečné ráno, které ovšem během dopoledne přešlo v  ledový a deštivý den. Všichni účastníci vydrželi ve výstavním kruhu až do konce i přes nepříjemný liják. Vyhřátá klubovna a výborný oběd od Jitky poskytnul prokřehlým tělům skvělý relax. V teple klubovny se pokračovalo vědomostním testem, díky kterému si mohli majitelé ověřit své vědomosti. A pokud někdo něco neznal, dověděl se správné odpovědi od Jany, která odpovídala skoro dvě hodiny na další a další otázky, které účastníky napadaly. Do pozdního odpoledne zůstalo už jen pár vytrvalců, kteří si opět ve výstavním kruhu, už bez deště, mohli nacvičit svod, včetně měření a důkladné prohlídky  zubů.
Doufám, že se účastníci opět něco nového dověděli a jejich hovawartí miláčkové si opět pěkně zařádili.

Pro  mne to byl významný den, protože přijela všechna naše odchovaná štěňátka z vrhu R Gasko  prim, kromě Ritariho. Poprvé jsme viděli od odchodu od nás i Retunka, který také dorůstá v krásného psa a moc děkuji jeho majitelům, že vážili cestu za námi. Ze všech našich štěňátek rostou správňácký psi :-D

Fotky ze semináře jsou na těchto odkazech:
http://darcius.rajce.idnes.cz/Seminar_Vystava_je_zabava/
http://lalakralova.rajce.idnes.c/Seminar_Vystava_je_zabava_1.3.2015_Ujezd_nad_Lesy/

Z chovatelské stanice Channe Line se dvě zástupkyně – Angel a Aivory (Orinka) a jejich skvělé majitelky Hanka a Lenka rozhodly zužitkovat získané rady na semináři při své první skutečné výstavě. Zajeli si na Oblastní výstavu do Českých Budějovic, kde posuzoval rozhodčí p. Adlt, který je odborníkem na hovawarty. Obě hovawartí slečinky si odnesly známku Velmi nadějná a v pořadí Angel 1. a Aivory 2. Oběma ze srdce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Foto s pohárky:

Aivory (plavá) VN2 a Angel VN1.

No a teď to vysvětlení proč tak pozdě píšu. Zkrátka jsem nastydla při zapisování posudků na semináři :-( Ležela jsem v posteli, polykala atb a pila litry čaje, no a myšlenka na psaní nepřicházela. Teď už jsem fit a zase budeme pejskařit :-)

This entry was posted in Nezařazené, Setkání, Štěňata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>