20.-21.8.2011 NA + IHA Leipzig

V sobotu jsme si s kamarády z Čech zajeli zasoutěžit do německého Lipska. Národní výstavu posuzoval rozhodčí Helge Ludwig a já skončil ve třídě šampionů s V2, RES.Ant.Dt.CH.VDH za Dantesem Gora Monte.
V neděli jsme si to zopakovali naprosto stejně V2, RES.Ant.Dt.CH.VDH, jen za hodnocení odpovídala paní rozhodčí Ines Mirbach, tedy alespoň papírově. Okatě jí totiž rozumy dodával Rolf Mirbach (= vedoucí kruhu, snad otec), který si psy ve stejné funkci obhlédl již v sobotu a proto už jen upozorňoval rozhodčí na smyšlené nedostatky u cizích soupeřů, aby velmi okatě zvýhodnil partičku svých známých. FUJ!!!
To co jsem v Lipsku viděla na stupních vítězů jsem nechápala – hovawarti s paspárky, prohnutými hřbety, francouzským postojem a plaváci s úplně rezavou srstí. Tak nevím jestli se nebude měnit standart!? V zemi původu jsem očekávala ideály a namísto toho to bylo pro nás veliké zklamání. Také předvádění psa na ostnáči a zároveň na stahováku jsem viděla poprvé a pes za to dostal CACe! Úroveň těchto výstav nás velmi zklamala i když na náš výsledek to nemělo vliv. Darcius je zkrátka nyní téměř bez srsti. Ale bylo nám líto např. Adama Haf Raf nebo Aishi Hali Gali, kteří v neděli byli poškozeni. Je to smutné :-(

This entry was posted in Výstavy. Bookmark the permalink.

4 Responses to 20.-21.8.2011 NA + IHA Leipzig

 1. Zdravíme,
  děkujeme za milou gratulaci a podporu u kruhu. Jsme rádi, že to druhé místo berete sportovně a nezanevřete na nás. Díky za prima „pokec“ a myslím, že Vaše hodnocení výstavní neděle je více než výstižné. Také přejeme hodně dalších úspěchů a Stellynce foukáme na bolístku ;-) Pokud chcete, stáhněte si foto Darcíka z výstavy.
  Hanka a Dantes

  • Poděkování says:

   Díky za komentář. Já už jsem takový „bojovník za práva“ od přírody a nemohla jsem přejít bez zmínky to podivné hodnocení, kdy si vedoucí kruhu stoupne půl metru od soutěžící (a bezostyšně spoléhá na jazykovou neznalost) a klidně domlouvá pořadí pro svého známého. To je přeci nefér!
   Pro nás známka V2 a ještě s reservním titulem byl úspěch. Darci není ve formě a Dantýskovi to moc slušelo :-) Vyhráli jste zaslouženě. Blahopřeji!
   Lenka

 2. EVINKA says:

  Ahojky,moc Darcimu gratulujeme a prosím dajte mu od nás pamlsku za statočnosť, že sa udržal a že tam nekúsol tú podplatenu rozhodčí do zadku !!!. Aj keď Darci nevyhral prvú cenu,aj tak je pre Vás-nás JEDNIČKA !!!!……………………………
  P.S ja už ale niesom 5 mesiacov na materskej.

  • Poděkování says:

   Ahoj Evinko. diky za gratulace. Darci není kousavý a navíc opravdu ho porazil hezčí pes. Samozřejmě je Darcik pro nás stále milovanou jedničkou ;-)
   P.S. To o mateřské patřilo jiné Evičce, z Brna :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>