18.7.2021 – Arletty – Národní výstava psů Mladá Boleslav

Přesně na den před rokem k nám přicestovala Lettynka ze Zbýšova, krásně se s námi sžila a letos už absolvovala dvě výstavy – klubovou v Praze a Krajskou v Benátkách n. J.

Třetí výstavou s naší Lettynkou byla Národní v Mladé Boleslavi. Tedy téměř za humny :-D

Hovawarti byly posuzováni v kruhu 38 jako první. Rozhodčí Miroslav Václavík zaučoval hospitanta Karla Franka, který se připravuje ke složení zkoušky rozhodčího pro plemeno hovawart. Posuzování bylo tedy velmi důkladné a nezvykle přísné.

Arletty byla ve třídě otevřené, která byla nejvíce obsazená – 8 fen!!! Byla jedinou černou fenou v kruhu. Jak jsem uvedla, prohlídka byla velmi důkladná. Zuby přepočítávali oba posuzovatelé a oba Lettynku také řádně prohmatali. Pan Václavík upozorňoval hospitanta hlavně, aby si všimnul mohutného hrudníku, silné kostry a pěkné hlavy, jen jedna výtka padla k volnějšímu levému lokti.
Dost fen mělo s tak důkladnou prohlídkou problémy a nechtěli si to nechat líbit. Dokonce jedna fena byla neposouzená. Letty si tentokrát počínala skvěle a prohlídku zvládla. Známka byla Výborná 1 a k ní přidán i titul CAC.

Protože fena v mezitřídě dostala VD a fenám ve vítězích nebyl udělen titul CAC, běhala Letty o titul Národní vítěz jen s mladou fenkou. Titul Národní vítěz dostala Letty. Nakonec se proběhla s vítězným psem a získala i BOB :-)

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>