25.-27.10.2019 – 3x CACIB FCI DANUBIO Bratislava

Poprvé jsme se vydali s Tiberiusem na Slovensko a našim neskromným přáním bylo získat jednoho CACIBa, který by se hodil pro případné získání mezinárodního titulu C.I.B.  ;-)

Vyjeli jsme už ve čtvrtek 24.10. , abychom na Vysočině zanechali na hlídání moji milovanou Sthellinku a v klidu se věnovali výstavám. Byla u svého druhého syna Targuse, kde se jí maximálně věnovali a za to jim patří veliký DÍK.
V pátek začínala výstava až v 11:30 hodin, takže jsme se i dosyta vyspali u příbuzných na Záhorí, kterým také moc děkujeme.

V pátek bylo málo hovawartů. Jen 3 psi a 6 fen. Posuzoval pan Miroslav Václavík a na Tibiho názor nezměnil. Opět mu zadal hodnocení nejvyšší – Výborná 1, CAC, CACIB a BOB :-)

V sobotu bylo hovíků 18. Posuzoval pan Tibor Havelka a k našemu údivu vytýkal: „Co dělá hovawart s bílým flekem mezi šampiony?“. Když mu Cyril začal vysvětlovat, že to je v toleranci, pan rozhodčí ho rozzlobeně napomenul. Nakonec mu zadal známku Výborná 3 ze tří psů v šampionech.

V neděli posuzovala 12 hovawartů slovinská rozhodčí paní Lidija Okleščen, posuzování bylo velmi pečlivé a Tibi si v konkurenci 2 psů v šampionech vyběhal známku Výborná 1, CAC a res. CACIB.

Mise tedy byla bohatě splněná a my jsme byli šťastní i ze setkání s přáteli kolem hovíků, které jsme dávno neviděli.
Bonus navíc bylo velmi milé setkání s Nicolkou Wendelínovou, která nám udělala v pátek odpoledne, při čekání na závěrečky, nádherné fotky Tiberiuse Gasko Prim :-)

Tak zase příště, Slovensko :-D

This entry was posted in Výstavy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>