8.5.2018 – Pojizerská výstava s Tiberiusem

Náš život plynul nyní vcelku bez velkých pejskařských akcí. Jen občasné tréninky s Tiberiusem na obranách a jinak procházky a mazleníčko na denním pořádku. Darcius se pomalu vrací do kondice a pomáhá mu v tom i MVDr. Jolana Kaplanová a její masáže Dornovou metodou. Protože se blíží klubová výstava na Knížecím rybníku, rozhodli jsme se předtím zase trochu socializovat Tiberiuse na výstavě.

V Mladé Boleslavi se konal 8. 5. 2018 již XIX. ročník Pojizerské výstavy psů (krajská výstava), a protože zde hovawarty posuzoval pan rozhodčí Václavík, který je předsedou rozhodčích pro exteriér a je znám svým přísným posuzováním, přihlásili jsme Tibika na tuto výstavu.

Hovawartů se tentokrát přihlásilo jen 6 a ještě se jeden nedostavil. Tiberius se poprvé ukázal ve třídě otevřené a hned při vstupu do kruhu jej pan rozhodčí přivítal se slovy: „Konečně pes s pořádnou kostrou.“ Posuzování bylo pečlivé, ale rychlé a v mžiku zde bylo hodnocení s tituly Výborný 1, Vítěz třídyKrajský vítěz. Po posouzení fen se rozhodovalo mezi Tiberiusem a Krajskou vítězkou Brittany od Hlubokého parku. Vítězem Mladé Boleslavi se stal náš mlaďas :-) Tím se probojoval do závěrečných soutěží. Sice se nám nechtělo čekat téměř 4 hodiny, ale chtěli jsme si přivézt domů první Tibikův pohárek za Vítěze MB, tak jsme čekali.

Závěrečnou soutěž pracovních psů z FCI 2 posuzoval také p. Vaclavík. Tiberus ho asi už v kruhu tak zaujal, že ho vybral mezi 3 nejkrásnější jedince skupiny FCI 2 :-D To byl pro nás velmi příjemný šok a krásná satisfakce za tak dlouhé čekání :-)

Tiberius se choval naprosto pohodově. Nejdříve ho sice zajímalo kde co, ale později se tak vyklidnil, že mu nevadili ani někteří „líní“ lidé, kteří si zkracovali u závěrečného kruhu cestu překračováním ležícího Tiberiuse, aby nemuseli udělat o dva kroky navíc. Je to náš pohodář :-)

This entry was posted in Výstavy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>