8.6.2016 – co bylo, je a bude u nás nového

V půlce května nám přišly pro štěňátka z T-vrhu jejich Průkazy původu. Obeslala jsem jejich majitele a postupně jsme se domluvili na způsobu předání.
První průkaz zůstal doma Tiberiusovi. Roste jako z vody, kouše a trhá na co přijde a hlavně pořád pokouší mamku Sthellu. Ta bude asi brzy zase hárat, tak jí už očuchává a zkouší si na ní kopulační pohyby. Zatím to ale mamka zvládá a usměrňuje ho :-) Taťka Darcius to dozoruje a když je zapotřebí, pomůže Sthellče s výchovou ;-) Je krásné a legrační jak si všichni tři spolu hrají. Darci si vezme balonek, Tibi ho vyštěkává a Sthella ho vychovává, protože ona je na řadě druhá co chce balonek :-D Mazlení Tibiho s Darcikem a stálé opečovávání Sthellinky o Tibika je dojemné.
Jako druhá si „převzala“ průkaz Taru. Taky už pořádně velká a temperamentní holka, která jezdí do Benátek do psí školičky. Holky jsou tam sice v menšině, ale ona si s nikým nezadá a všechny „srovná“ ;-) Na cvičení je moc šikovná a její páníček si také zasluhuje velikou pochvalu. Jsou to správná dvojka :-)
Pro třetí průkaz si přijeli páníčkové s Taraniskem, když jeli ze cvičáku ve Vysoké Libni, kam se přihlásili na individuální výcvik, aby měl pejsek slušné vychování. Také oni si Taranise pochvalují, že se stal opravdovým členem rodiny, se kterým podnikají výlety a on se chová všude pohodově :-)
Čtvrtý průkaz jsme předávali Terttu, jenž přijela „jen“ s paničkou, protože páníček musel nečekaně do nemocnice a Terttu tedy dělala paničce společnici. Také od této paničky jsme slyšeli chválu. I když prý z počátku byli zaskočeni jejím temperamentem a vynalézavostí. Ještě neměli zkušenosti se štěnětem a museli tomu přizpůsobit dům a zvyklosti. Ale poradili si a teď už je to jejich nerozlučná kamarádka a roste z ní krásná a silná fenka :-)
Pátý průkaz jsme dovezli Targusovi do jeho domova u Velkého Beranova. Byla to u nich naše již druhá návštěva a opět nás velmi vřele přivítali a my si konečně mohli pomazlit jednoho kliďase :-) Panička nás sice přesvědčovala, že se nám chce jen předvést jak je hodný, ale prý je to také pěkný pokušitel právě zmožený sluníčkem, které zrovna bylo :-D Také oni začali chodit s Targusem na cvičák a on se tam prý choval jako by to tam znal odjakživa :-) Brzy se zase uvidíme. Tentokrát na Krajské výstavě v Benátkách.

Dva průkazy ještě čekají u nás pro Thellis a Tarma.  Thellis si ho převezme na Krajské výstavě v Benátkách, kam jsme pozvali „naše“ štěňata i z R-vrhu, abychom udělali společné setkání. Doufejme, že se někteří dostaví alespoň na kukandu ;-)
Zprávy o Thellis mám od její paničky z e-mailu i z facebooku, kde sleduji také jejich první krůčky z výcviku. Thellis má za sebou i stopovací „čtvereček“ :-) Moc je chválím, holky šikovné!
Zprávy od Tarmika mám také od paničky z e-mailu. Prý je z něj patrně ochránce, protože když jde jen s paničkou na volno na procházce, nevzdálí se od ní víc jak 3 metry :-) , ale pokud jde i páníček běhá si prozkoumávat terénl a hlídání nechá páníčkovi :-D

Všechna naše štěňátka se mají krásně a i zprávy od „erkových“ majitelů jsou příjemné. Reilu (malý Dársík) se také bude vystavovat v Benátkách a přijede i jejich polobráška Bodyguard z Vltavského kraje :-) Po telefonu mi slíbili i účast s Ruusu (Nelinkou). Tak uvidíme, kolik se nás nakonec sejde. Těším se na všechny!!!

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>