24.8.2014 – Čas utíká

Je to už skoro měsíc, kdy od nás odešla poslední štěňátka a s některými se nám už podařilo se vidět. Od ostatních máme docela hezké zprávy.
Štěňata jsou aktivní a někdy bohužel až moc. Vyhrabané rostliny, vyhloubené díry v trávníku, okousané boty a dokonce i mobil jsou záporem na jinak moc hezkých zprávách.
Někteří se již vrhli na cvičáky (Rania, Reilu, Retu), jiní se chodí socializovat např. do ZOO (Rami, Retu), další chodí na procházky do lesa a pomáhá sklízet na zahradě ovoce i zeleninu a také tvoří nerozlučnou dvojku s malým rok a půl starým človíčkem (Ritari). Ruusu pomáhá doma (otevírá dveře, nosí díly na robota, upravuje truhlíky a vychovává, leč staršího, ale menšího psího kamaráda. Od září se také chystá začít s cvičením :-)
Všichni majitelé si pochvalují, že jim štěňata přinášejí radost. To samozřejmě těší nás a moc jim děkujeme za lásku a péči, kterou našim odchovancům věnují!!!

Taťka Darcik a mamka Sthella si zase užívají vzájemných honiček a okusovaček jako dřív. Jen Sthella je nyní variantou hladkosrstého hovawarta :-D

Darcius měl další dvě „nevěsty“ ke krytí (Channelaine Gasko Prim a Baara z Nedabylské vísky). Už máme od obou zprávu, že se také dočkají štěňátek. Budeme zde na stránkách informovat.

Opět jsme začali trochu cvičit. Byli jsme začátkem srpna na táboře v Lukách v Podhradí nad Dyjí. Moc děkujeme naší kámošce Vlaďce Králové za zorganizování a Mirce Marcišinové a Robertovi Fagošovi za výcvik. Sešla se tam tentokrát opravdu prima parta, na kterou nezapomeneme ;-) Také tam byl s námi „synek“ Bodyguard z Vltavského kraje a „dcerka“ Alesia z Jihláveckého údolí. Oba jsou moc šikovní na cvičení a obrany je nesmírně baví.
Návrat z dovolené byl však poněkud neobvyklý. Do našeho krásného velkého červeného auta, kde jsme měli vzadu naše milovné psy, nabourala zezadu nepozorná řidička a tak nás odhodila na auto stojící před námi. Dostali jsme „babu“ zepředu i zezadu :-( Naštěstí jsme všichni vyvázli ve zdraví :-)

Ještě si o tomto víkendu „odskočíme zacvičit“ na slovenský HW tábor a zkusíme tam i výstavu ;-) S „holou“ Sthellou to bude zajímavé :-D
Potom ovšem bude ve cvičení vynucená pauza. Páníčka čeká operace kolena, ale až bude zdráv, opět se s námi někde potkáte, kamarádi :-) Držte mu prosím pěsti.

 

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

2 Responses to 24.8.2014 – Čas utíká

  1. Badík says:

    Jsou to rošťáci ti prckové, ale bude na co vzpomínat. Cýrovi budem držet pěsti a tlapky, aby se vše povedlo a dobře hojilo a chlupáčkům budem fandit na dálku na výstavě. ;) Badíci

  2. Ahoj kamarádi, jsme rádi, že v bouračce to odnesly pouze plechy a jste všichni v pořádku, že ze štěňátek máte radost a všechno kolem pejsků se daří. Moc Vás všechny zdravíme a Cyrdovi držíme palce !!!!! Snad zase někdy…někde…bychom Vás rádi viděli!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>