15.4.2012 – IHA Wieselburg

Dnes jen v krátkosti – právě jsme dorazili z Wieselburgu (A), kde Darcius získal poslední CACA, aby se mohl pyšnit titulem Österreichischer champion. Navíc si přidal titul CACIB a jako třešničku na dortu ještě BOB :-)

Rozhodčí Gabriela Höllbacher Darciusovi dala takovýto posudek (překlad):
„4 roky starý, dobře stavěný, černoznakatý pes, nůžkový skus , správné oko dobré barvy, správné uši, velmi dobrá horní i spodní linie, správné úrovně, výborné úhlení, ocas správně dlouhý, harmonický pohyb se správně neseným ocasem. Přátelská povaha.“

Reportáž z tohoto úspěšného výletu napíšu až zítra večer. Teď jdeme na kutě ;-)

Nyní slíbené podrobnosti: Na misi do Rakouska jsme vyjeli v sobotu v poledne s našimi kamarády Vlaďkou, Láďou a jejich Adamem Haf Raf. V penzionu Mileta, v městečku Persenbeug nás už očekávali další kamarádi z Moravy, manželé Zálešákovi s jejich holkama Eliškou Bukový háj a Arwenkou Elibuky. Tím jsme zkompletovali českou výpravu. Večer jsme si zpestřili vínečkem a výbornými špenátovými šátečky od Evičky Zálešákové.
Ráno za deštivého počasí jsme vyjeli na výstaviště do Wieselburgu, kde bylo za cíl získat poslední CACA. To se však podařilo Adamovi Haf Raf a Darciusovi. Eliška skončila s výbornou na druhém místě a dostala Res.CACA. Dle našeho názoru dost nepochopitelně, protože byla rozhodně hezčí, což zdůraznila i paní rozhodčí, ale prý při běhu „pádlovala“. No nevím! Mladá fenečka Arwenka získala také V2.
Protože Darcik získal nejen CACA, ale i CACIBa a v celkové konkurenci 27 psů i BOBa, čekali jsme nekonečné tři hodiny do závěrěčných soutěží. Darcik namísto aby si odpočinul, užíval si zájmu „kolemjdoucích“. Zastavovali se u nás úplně cizí lidé, mazlili si ho a fotili. Užíval si to jako hvězda ;-)
V závěrečném kruhu přišlo pořádné překvapení, před Darciho byla zařazená hárající novofunlanďačka! Všichni psi se začali samozřejmě o ni zajímat a udržet Darciho v klidu dalo práci, ale s páníčkem to zvládli. Jenže paní rozhodčí o hovawarta ani okem nezavadila ;-)
Domů jsme přijeli se třemi poháry a kokardou v pozdních nočních hodinách. Šťastní, ale příšerně unavení.

Máme radost, že jsme pětkrát vyjeli do Rakouska a získali stejný počet CACA potřebných pro udělení titulu. Teď už máme zažádáno o udělení tohoto titulu Österreichischer champion :-D

 

This entry was posted in Výstavy. Bookmark the permalink.

5 Responses to 15.4.2012 – IHA Wieselburg

 1. Ahoj,
  posíláme obrovské gratulace k úspěšné misi do Rakouska, která byla završena dalším „žampionem“ !!!! MOC GRATULUJEME !!! Podrbání pro Dárcíka a poplácání po ramenou páníčkům.
  Dantesáci

 2. Nikola, Petr a Jacobi says:

  Posíláme opět obrovské gratulace :-)

 3. Obrovská gratulácia k tak úspešnej výprave a šampionovi Rakous.
  Čakáme Vás na Slovensku a vidíme sa na Knížecím Rybníku.
  Pac a pusu posiela Katka a Britka+ E+E+CH.

 4. Krkonošáci says:

  Velká gratulace z Kérkonoš!!! Nádherný úspěch! :o )

 5. EVINKA says:

  Ahojky,móóóc… gratulujeme,
  tešíme sa s Vami. Evinka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>